Przekaż 1,5% podatku

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą w Polsce, liczącą ponad 110 tys. członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży. Od prawie stu lat głównym celem działania ZHP jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy – tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju. Możesz w bardzo prosty sposób wspomóc nasze działania.

Jak to zrobić?

KROK 1 – Wybieramy organizację pożytku publicznego:

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska, znajduje się na liście organizacji, posiadających status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1,5% podatku. Mamy też możliwość skierowania 1,5% swojego podatku konkretnie do Związku 5-tych i 29-tych Drużyn Harcerskich „BRACTWO”, w którym działa Państwa dziecko.

KROK 2 – Wypełniamy zeznanie roczne PIT:

• Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1,5% dla ZHP jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38).Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w rubryce zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisujemy numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli KRS: 0000273492
  • Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1,5% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
  • Podajemy cel szczegółowy: Hufiec Kraków – Podgórze, ZDH BRACTWO

KROK 3 – Urząd Skarbowy przekazuje pieniądze hufcowi:

Urząd skarbowy przekazuje odpowiednie środki do ZDH „BRACTWO” w którym działa państwa dziecko.