Składka członkowska ZHP

Każdy członek ZHP – jako członek stowarzyszenia, ma obowiązek opłacać składkę członkowską. Można ją wpłacać w gotówce drużynowym lub na konto. Kwartalna składka członkowska na ten moment wynosi:

• 60 zł za kwartał w 2023 roku
  • 70 zł za kwartał w 2024 roku

Składka jest przeznaczana na bieżącą działalność drużyn i związku drużyn oraz przekazywana na wyższe szczeble struktury ZHP, w celu obsługi księgowej, prawnej, administracyjnej oraz jako składka do organizacji międzynarodowych (WOSM i WAGGGS). Składka obejmuje też ubezpieczenie dziecka na zbiórkach i wyjazdach organizowanych przez drużyny.

Termin płatności:

Członkowie ZHP opłacają składkę w następujących terminach:

• do 20 stycznia za I kwartał,
  • do 20 kwietnia za II kwartał,
  • do 20 lipca za III kwartał,
  • do 20 października za IV kwartał.

Numer konta do składek:

22 1600 1462 1882 8543 5000 0019

W tytule przelewu podajemy: imię i nazwisko harcerza/zucha + składka członkowska za kwartał + nazwa drużyny, czyli np. „Jan Kowalski – składka członkowska za kwartał 3. 2022 – 29 PgGZ Jamanije”.

Uwaga! Pod ten numer wpłacamy składkę członkowską, darowizny i inne wpłaty związane z działalnością śródroczną po uzgodnieniu z drużynowym.

Nie wpłacamy nic związanego z obozem lub zimowiskiem!

Konto obozowe: